ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12769136
*
nr 1276 9136
Spegel
Förgylld Ram, 152x66 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:36:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 12:34:20
1
500 kr
21/9 14:44:08
2
600 kr
22/9 12:20:26
3
800 kr
22/9 13:52:50
3
1.000 kr
23/9 17:56:38
4
800 kr
23/9 17:56:38
3
900 kr (Budbetjänt)
23/9 18:12:33
5
1.100 kr
23/9 18:24:21
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1276 9136
Spegel
Förgylld Ram, 152x66 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/9 12:34:20 | 1 | 500 kr |
| 21/9 14:44:08 | 2 | 600 kr |
| 22/9 12:20:26 | 3 | 800 kr |
| 22/9 13:52:50 | 3 | 1.000 kr |
| 23/9 17:56:38 | 4 | 800 kr |
| 23/9 17:56:38 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 18:12:33 | 5 | 1.100 kr |
| 23/9 18:24:21 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



